W dzisiejszych czasach istotne w prowadzeniu firmy jest, by jak najlepiej zareklamować swój biznes w internecie. W dobie nowych technologii i mediów społecznościowych tradycyjny marketing to pewnego rodzaju przeżytek. Teraz wszystko co ważne rozgrywa się w sieci. Można Internet nazwać więc nawet “współczesną agorą”, miejscem, gdzie rozgrywają się najważniejsze wydarzenia, oraz przestrzenią, którą wykorzystujemy do poszukiwania treści. Dlatego też wiele osób zastanawia się, jak pośród ogromu różnorodnych zagadnień, całego gąszczu informacji, dobrze zareklamować swoją firmę. Tutaj z pomocą przychodzą słowa kluczowe (z języka angielskiego – keywords) jako jedne z narzędzi wykorzystywanych w content marketingu. Dzięki nim możesz łatwo dotrzeć do rzeszy odbiorców w tani i skuteczny sposób. Pojawia się tutaj jednak problem – jak sprawdzić słowa kluczowe? Gdzie umieścić słowa kluczowe na stronie? Z pomocą przychodzi content marketing. Dzięki odpowiednio skonstruowanym tekstom, zawierającym keywords, będziesz mógł łatwo dotrzeć do użytkowników i odpowiedzieć na ich potrzeby i problemy.

Content marketing – definicja w pigułce

Może zacznijmy od początku, czyli definicji, czym tak naprawdę jest content marketing. Content marketing to jedna z najbardziej efektywnych, przydatnych i stosunkowo tanich form marketingu internetowego. Polega na przygotowywaniu, publikowaniu i rozpowszechnianiu treści, które są ważne dla użytkowników sieci. Mają na celu przyciągnięcie potencjalnego klienta, żeby sięgnął właśnie po Twój produkt lub usługę. Dlatego content marketing jest ściśle powiązany ze słowami kluczowymi. Jeśli chcesz, by Twoje artykuły z bloga firmowego, czy strony internetowej, trafiały do użytkowników musisz skupić się na tym czego oczekuje od Ciebie potencjalny nabywca. Tutaj jednak wielu przedsiębiorców ma zagwostkę – jakie frazy są najczęściej wyszukiwane w Internecie? Jak sprawdzić słowa kluczowe? Te i inne pytania są istotnym elementem przy tworzeniu tekstów content marketingowych. Przecież naszym celem jest pozyskanie jak największej liczby klientów, a co za tym idzie większy zysk. Musimy mieć więc na uwadze to, czego potrzebują potencjalni nabywcy dóbr i usług. Wszystko, co pragniemy stworzyć, powinno być dobrze przemyślane, a tekst musi zawierać słowa kluczowe. Bez nich nie zapewnimy sobie większej liczby odbiorców, przez co trudno będzie się wyróżnić na tle innych firm z tej samej branży.

Answerthepublic.com – jako przykład narzędzia ułatwiającego znalezienie właściwych fraz kluczowych do tekstów content marketingowych

Baza słów kluczowych ułatwi Ci odpowiednie skomponowanie tekstu na bloga firmowego czy stronę internetową. Choć może się wydawać to niełatwe, jednak w rzeczywistości jest bardzo proste. Z pomocą w tym miejscu przychodzą nam narzędzia, choćby takie jak np. darmowa strona answerthepublic.com, na której możesz wyszukać frazy do materiałów marketingowych. Wystarczy wejść na stronę, wpisać słowo związane z działalności firmy i po kilku sekundach pojawi się cała masa treści dotycząca tego, jakie pytania są wpisywane w Internecie odnośnie tej frazy. To pozwala na określenie potrzeb Twojej grupy docelowej. Zatrzymajmy się na chwilkę przy tym sformułowaniu – grupa docelowa to kolejne ważne pojęcie. Przy tworzeniu treści content marketingowych musisz skupić się na aspekcie dotyczącym tego, do kogo chcesz trafić. To pozwoli na właściwą personalizację treści. Wtedy będziesz pewny, że Twoje artykuły spełniają wymagania odbiorców, czyli docierają do potencjalnych nabywców w oczekiwany przez Ciebie sposób. Wszystko to sprawi, że sprzedaż Twoich produktów czy usług się zwiększy, a przecież Twoim priorytetem jest zysk.

Inne narzędzia do wyszukiwania fraz kluczowych

Oprócz answerthepublic.com jest wiele innych narzędzi do wyszukiwania słów i fraz kluczowych. Są to m.in.:

 1. Planer słów kluczowych
 2. Senuto
 3. SEMSTORM
 4. Google trends
 5. Google Suggest
 6. Keywords Everywhere
 7. Ubersuggest

To tylko kilka propozycji programów umożliwiających tworzenie skutecznych treści content marketingowych. Pamiętaj – generator słów kluczowych znacznie ułatwi Ci pracę nad tekstem content marketingowym. Bez słów kluczowych nie stworzysz materiału na stronę, który przyciągnie użytkownika!

baza słów kluczowych

Źródło: https://neilpatel.com/blog/ubersuggest-billion-keywords/

Słowa kluczowe a content marketing

Jak już wcześniej było mówione, content marketing ściśle wiąże się ze słowami kluczowymi. Dlaczego to takie istotne? Po co zwracać uwagę na tego typu frazy? Czy rzeczywiście to zwiększy sprzedaż produktów i usług? Te i inne pytania nurtują niejednego przedsiębiorcę. Odpowiedź na nie jest dość oczywista: Tak. Słowa kluczowe odgrywają niebywale ważną rolę w tworzeniu treści content marketingowych. To dzięki nim możemy faktycznie dotrzeć do naszej grupy docelowej. Jeśli odpowiednio nasycimy nasz tekst słowami kluczowymi uda nam się przyciągnąć uwagę rzeszy użytkowników, zainteresowanych obszarem działalności naszej firmy. Dlaczego tak się dzieje?

Słowa kluczowe – co to takiego?

Otóż naszym “wytrychem” są właśnie keywords. Dzięki nim odpowiemy na rzeczywiste zainteresowanie naszych konsumentów, a przecież chodzi nam o to, by zaskarbić sobie ich sympatię i przychylność. Odpowiednio skomponowane treści, w których używamy słów kluczowych umożliwiają nam stworzenie artykułu, który zwiększy ruch w witrynie. Twoja strona internetowa zyska więcej wejść, a to przyniesie Ci większy zysk. Ważne jest więc to, by unikać fraz zbyt ogólnych i takich, które nijak mają się do obszaru naszej działalności. Użycie odpowiednich keywords umożliwi nam stworzenie artykułu dostosowanego do potrzeb użytkowników.

Sposób użycia fraz i słów kluczowych. Gdzie umieścić słowa kluczowe na stronie?

Słowa kluczowe – wiesz już czym są, dlaczego są niezbędne i czemu odgrywają kluczową rolę w tekstach content marketingowych. Teraz pora skupić się na tym, jak je wykorzystać. Gdy już znamy potrzeby potencjalnych klientów, w kolejnym kroku musimy stworzyć taki tekst, który będzie zawierał keywords. Jednak najważniejsze w tekście content marketingowym to równomierne zastosowanie fraz kluczowych. Dlatego zalecane jest używanie tych, które są najbardziej pożądane. To te frazy, które użytkownicy wyszukują najczęściej. Właśnie one interesują odbiorców. Frazy najbardziej pożądane najlepiej umieszczać na początku tekstu np. w tytule, śródtytule i oczywiście w akapicie. Należy pamiętać o podstawowej i dość oczywistej rzeczy, by nie umieszczać wszystkich fraz i słów kluczowych w jednym akapicie. Wtedy tekst będzie dość chaotyczny i trudno będzie przez niego przebrnąć. Natomiast gdy rozłożymy nasze frazy kluczowe równomiernie, zyskamy symetrię i harmonię, a to spowoduje, że tekst będzie bardziej przejrzysty i lepiej będzie się go czytać. Na tym etapie pojawia się jednak kolejna kwestia – jakie są rodzaje słów kluczowych?

Rodzaje słów kluczowych

Wśród słów kluczowych możemy wyróżnić kilka kategorii. Jest to bardzo ważny aspekt tworzenia treści contentowych. Frazy kluczowe dzielą się między innymi na:

 1. brandowe
 2. ogólne
 3. frazy kluczowe typu long tail ( z języka angielskiego “długi ogon”)
 4. słowa kluczowe, które są bezpośrednio związane z daną branżą

Brandowe słowa kluczowe – To słowa związane z marką, dotyczą one na przykład nazw przedsiębiorstw. Gdy użytkownik szuka nazwy jakiejś firmy, ale w pełni jej nie zna lub wpisuje tylko fragment adresu witryny danej firmy.

Ogólne słowa kluczowe – Składają się z maksymalnie dwóch wyrazów. Słowa te dotyczą niesprecyzowanych kategorii, użytkownikowi nie chodzi o konkretną rzecz, lecz właśnie o hasło o ogólnym charakterze, np. szafa

Frazy typu long tail – składają się z minimum dwóch słów, są przeciwieństwem fraz ogólnych, gdyż są o wiele bardziej sprecyzowane i kierują bezpośrednio na potrzeby klientów, łatwiej je pozycjonować w sieci np. szafa czterodrzwiowa z lustrem

Frazy i słowa kluczowe związane z branżą (branżowe) – Te słowa, jak sama nazwa wskazuje, wiążą się z branżą, dzięki nim użytkownicy mogą znaleźć, np. stronę Twojego bloga firmowego

Keywords – Twój “klucz do sukcesu”

Podsumowując, słowa kluczowe odgrywają niezastąpioną rolę w tekstach content marketingowych. To dzięki nim możesz stworzyć content na swoim firmowym blogu, który zapewni Ci większą ilość wyświetleń na stronie, a przez to więcej klientów. Dlatego nie ma na co czekać. Zainwestuj w odpowiedni content marketing, dobieraj trafne słowa kluczowe, a Twoja firma uzyska znacznie większe przychody. To recepta na Twoją własną reklamę doskonałą.

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *