Osoby, które decydują się na wybór agencji lub freelancera celem pozycjonowania ich strony www lub sklepu internetowego, chcą osiągnąć najlepsze efekty możliwie bezpośrednio po rozpoczęciu współpracy. Specjaliści ostrzegają jednak, że nie zawsze uda się osiągnąć sukces w krótkim czasie. Kiedy więc pozycjonowanie strony internetowej i sklepu przyniesie nam efekty? Szukamy odpowiedzi na to pytanie.

Dlaczego warto się pozycjonować?

Wyszukiwarka Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką w internecie i to właśnie za jej pomocą większość internautów stara się zdobywać informacje i poszerzać swoją wiedzę. Użytkownicy oczywiście decydują się na wybieranie pierwszych linków, które podpowiada im Google, a jeśli znajdą to, czego potrzebują, wówczas nie zawsze szukają danych w innych miejscach, które znajdują się niżej. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć się na szczycie wyników wyszukiwania.

Twoja firma znajduje się na niskiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google? Zapoznaj się z ofertą firmy INTLE i nawiąż współpracę związaną z pozycjonowaniem Twojej strony! 

Od czego zależy pozycjonowanie?

Google nie podaje informacji, w jaki dokładnie sposób pozycjonowane są wyniki wyszukiwania, jednak doświadczeni specjaliści znając mechanizmy, które były dotychczas wykorzystywane są w stanie przewidywać, na co roboty zwracają szczególną uwagę. Warto mieć jednak na uwadze, że pozycjonowanie to proces ciągły i można go porównać do nieustannej pogoni za króliczkiem, który nie daje się złapać. Pierwszym kluczem do sukcesu jest więc współpraca z osobami, które na bieżąco śledzą zmieniające się trendy giganta z Doliny Krzemowej.

Czynniki istotne dla pozycjonowania

Wiele zależy od tego, w jakiej branży działamy. Jeśli mamy silnego konkurenta, przebicie go będzie wymagało wiele czasu. Natomiast jeśli branża jest niszowa, wtedy sukces przyjdzie znacznie szybciej. Aktualna pozycja startowa – im wyższa tym lepiej, zdecydowanie łatwiej jest wypozycjonować stronę, która już znajduje się w wynikach wyszukiwania. Ważnym elementem jest także historia witryny, bowiem jeśli ta dostała już kiedyś bana od Google’a, pozycjonowanie będzie trudniejsze.

Kiedy spodziewać się pierwszych efektów pozycjonowania?

Jeśli działamy w niszowej branży i mamy dobrą pozycję wyjściową, pierwsze efekty profesjonalnego pozycjonowania będziemy widzieli szybko, już w ciągu kilku tygodni. Natomiast jeśli branża jest bardzo konkurencyjna, a my dopiero w niej zaczynamy działanie lub kiedyś naraziliśmy się robotom Google’a, wtedy musimy się liczyć, że walka potrwa wiele miesięcy. Należy pamiętać, że konkurencja nie śpi i ona także pracuje nad swoimi pozycjami.

Jak długo można być na szczycie?

Efekty pozycjonowania potrafią być długo widoczne, nawet gdy zakończymy współpracę z agencją. Zdobycie wysokiej pozycji nie gwarantuje utrzymanie jej na zawsze, jednak jeszcze przez pewien czas będziemy znajdować się na szczycie wyszukiwań. Należy jednak pamiętać, że pozycjonowanie to nieustanna praca nasza oraz konkurencyjnych podmiotów, dlatego nigdy nie należy spoczywać na laurach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.