Udając się do sklepu motoryzacyjnego zauważamy na półkach rozmaite rodzaje lakierów samochodowych. Chcąc wybrać produkt, odpowiadający naszym zamiarom, preferencjom oraz oczekiwaniom, warto wiedzieć do czego stosuje się lakiery akrylowe, bezbarwne oraz te w sprayu. Z naszego artykułu dowiesz się, czym różnią się od siebie wymienione produkty oraz jakie są ich właściwości i zastosowania.

Lakiery akrylowe

Lakiery samochodowe akrylowe są to produkty opracowane na bazie żywic poliuretanowych oraz akrylowych. W ich składzie znajdują się niskie zawartości substancji lotnych. Można je wykorzystywać do lakierowania powierzchni o różnych rozmiarach. Sprawdzą się zarówno do odmiany wyglądu małych, średnich, jak i dużych elementów. Świetnym rozwiązaniem jest zaaplikowanie dwóch warstw owego produktu na malowaną powierzchnię. Dzięki takiemu zastosowaniu, naniesiony na karoserię pojazdu preparat zyska wysoką jakość. Stosując lakiery akrylowe możemy sprawić, że zaaplikowanie ich na karoserię samochodu utworzy gładką taflę o doskonałym połysku. Dodatkowo produkty tego typu charakteryzują się odpornością na zarysowania, dlatego też odnowienie wyglądu pojazdu z ich pomocą pozwoli uzyskać niesamowity efekt.

Lakiery bezbarwne

Zapewne większość osób planujących renowację wyglądu karoserii pojazdu zastanawia się, w jakim celu aplikuje się na powierzchnię samochodu lakier bezbarwny. Otóż warstwa tego preparatu nakładana na elementy nadwozia ma kluczowe znaczenie dla końcowego efektu przeprowadzonej odnowy pojazdu. Jednym z najważniejszych zadań lakieru bezbarwnego jest nadanie odpowiedniego połysku malowanej karoserii. Możemy zdecydować się na kilka wariantów. Należą do nich m.in. połysk, półpołysk oraz wykończenie matowe. Do uzyskania oczekiwanego efektu należy zastosować odpowiedni rodzaj lakieru bezbarwnego. Niektóre produkty tego typu charakteryzują się doskonałą rozlewnością. Są też takie, które posiadają właściwości szybkoschnące. Niektóre przezroczyste lakiery wymagają wymieszania ich z odpowiednim utwardzaczem. Lakier bezbarwny pozwala stworzyć na samochodzie powłokę ochronną, zabezpieczającą karoserię przed powstawaniem zarysowań.

Lakiery w sprayu

Lakiery samochodowe w sprayu mogą mieć rozmaite zastosowanie. Wśród nich znajdziemy produkty przeznaczone do pokrywania lamp, odnowienia wyglądu felg oraz kołpaków, a także renowacji elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Z biegiem czasu rozmaite elementy samochodu wymagają odświeżenia. Dlatego też warto od czasu do czasu polakierować felgi, nadając im tym samym nowy wygląd. Lakiery do felg zabezpieczają je przed odpryskami po kamieniach, a także przed osadzającym się na nich pyłem hamulcowym. Jeśli chcemy dodać naszemu pojazdowi charakteru, możemy zastosować lakier w sprayu do malowania reflektorów. Dzięki specjalnej formule preparat ten, doda lampom ciekawego wyglądu i pozwoli zachować niezbędną podczas jazdy przepuszczalność światła. Jednakże przed zastosowaniem tego preparatu należy zapoznać się z przepisami określającymi, czy takie urozmaicenie wyglądu pojazdu jest dozwolone w danym państwie. Również elementy plastikowe, bardzo często ulegają zniszczeniu. Dlatego, jeśli chcemy sprawić, by prezentowały się jak nowe, świetnym sposobem na ich renowację jest zastosowanie lakieru strukturalnego w sprayu.

 

Kategorie: Artykuły

1 komentarz

Maja Olinowska · 30 czerwca 2022 o 09:01

Witam, Czy mogłabym się Wam jakoś przydać jako modelka? Moje zdjęcia – https://linktr.ee/to_butterfly

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.