Kiedy decydujemy się na otwarcie biznesu internetowego lub chcielibyśmy zwiększyć na naszej istniejącej już stronie ruch i sprzedaż, świetnym pomysłem jest rozważenie wprowadzenia firmowego bloga. Ciekawe i rzeczowe artykuły stawiają nas w roli eksperta w branży oraz generują większy ruch, a co za tym idzie, także sprzedaż. Pomagają także zdobywać naturalne linki i zatrzymują z nami klientów. Z pozoru prowadzenie bloga wydaje się zadaniem łatwym i przyjemnym. Jednak jak tworzyć treści, które rzeczywiście będą wartościowe? Podpowiadamy jakich zasad się trzymać, aby nasz blog był unikalny, ciekawy, ale i konkretny.

Podstawowe zasady wpisów na bloga branżowego

Dowiedz się czego szukają ludzie

Tekstów branżowych nie czyta się zwykle dla rozrywki, ale aby znaleźć odpowiedzi na konkretne pytania. Dlatego właśnie dobrze jest analizować najczęstsze wyszukiwania i pisać artykuły zawierające informacje w skondensowanej formie.

Zaciekaw czytelników

W dzisiejszych czasach wszystko robimy “na wczoraj” i w ciągłym biegu. Wyszukiwanie tekstów i informacji również odbywa się w taki sposób. Dlatego tak ważne jest zainteresowanie czytelnika. Zanim podejmie on decyzję o przeczytaniu akurat naszego artykułu, “przeskanuje” całość oceniając wstępnie czy to to czego szuka. Niezwykle przydatne są odpowiednio dobrane nagłówki.

Wykonaj odpowiedni research

Przed przystąpieniem do pisania konkretnego artykułu powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej na dany temat. Treść powinna być jak najbardziej rzeczowa i merytoryczna. Nawet jeśli wydaje nam się, że dobrze orientujemy się w danej kwestii, upewnijmy się z wiarygodnym źródłem.

W obsłudze bloga branżowego pomogą Ci specjaliści marketingu internetowego – https://intle.pl/

Czego powinny dotyczyć artykuły branżowe?

Jeśli blog będzie publikowany na stronie sklepu internetowego lub portalu, powinien być powiązany tematycznie z branżą w jakiej działamy. Treści powinny stanowić informacje, których mogą poszukiwać nasi potencjalni i aktualni klienci. Mogą to być różnego rodzaju poradniki związane z naszymi produktami lub usługami, np. jak z czegoś korzystać czy czym różni się jeden produkt od drugiego. Artykuły mogą także poruszać temat ważnych wydarzeń, które dzieją się naszej firmie lub kluczowe informacje dla partnerów i klientów o losach firmy, np. jej historia czy zmiana osoby na wysokim stanowisku. Mogą to być również regulaminy czy rozwiązania różnych konkursów organizowanych przez naszą firmę.

Ważne jest, aby treść interesowała osoby często odwiedzające naszą stronę i potencjalnych klientów. Na pewno mamy wyodrębniony segment najważniejszych klientów, o których wiemy wiele. Jeśli jest to branża kosmetyczna, skierowana do kobiet dojrzałych, musimy pisać artykuły, które właśnie dla nich będą wartościowe.

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *